wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Reklamacje i Zwroty
0
0
Szybkie płatności
  • przelewy24
Ankieta

Jak nas znalazłeś /aś ?


Reklamacje i Zwroty

Reklamacje
Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane na podstawie protokołu reklamacyjnego spisanego w obecności doręczyciela. Pokrywamy koszty przesyłek wynikłych z błędnej realizacji zamówienia przez nasz sklep. 

Zwroty

Warto zadbać o to, by zwracany przedmiot był w takim samym stanie w jakim go otrzymaliśmy. Nie jest to oczywiście konieczne, gdyż możliwość zwrotu przedmiotu w ramach omawianego uprawnienia przysługuje bez względu na fakt używania przedmiotu, a nawet ewentualnego jego uszkodzenia przez kupującego.

Ważne jest jednak, że zgodnie z prawem kupujący „ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy”. Oznacza to, że kupujący bez obaw może sprawdzić sprawność przedmiotu w taki sposób, jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli jednak przekroczy ten dozwolony zakres sprawdzenia, może zostać obciążony kosztami utraty części wartości zakupionego towaru. Sprzeczne z prawem jest ograniczenie możliwości odstąpienia w przypadkach, w których przedmiot został rozpakowany lub też nie zostanie zwrócony paragon.

Pismo o odstąpieniu od umowy [wzór]. Pieniądze za zwrócony towar zostaną wysłane na podane konto lub adres w ciągu 14 dni roboczych. Kupujący na swój kosz musi odesłać towar.

W jakich przypadkach sprzedający może odmówić przyjęcia zwrotu z tytułu odstąpienia od umowy?

W których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

UWAGA: sprawdź zawartość przesyłki w obecności dostarczającej osoby! Zwroty i reklamacje powinny być adresowane na adres podany w danych kontaktowych sklepu.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu